Inne artykuły

Noosa Heads i okolice

Noosa Heads

Z klimatycznego Melbourne przenieśliśmy się nieco na północny-wschód do przepięknego Noosa Heads w Queensland. Niewielkie miasteczko na wybrzeżu Sunshine Coast położone jest około 135 km na północ od Brisbane. To typowo turystyczne miasto. Na głównej ulicy Hastings Street, leżącej bezpośrednio przy oceanie, znajdują się liczne restauracje i hotele. Noosa uznawana jest za miejsce wypoczynku dla zamożnych – wille z widokiem na morze, drogie sklepy i restauracje. Można tu oczywiście znaleźć też coś dla przeciętnego człowieka – tani nocleg i niezbyt drogie jedzenie. Polecamy Betty’s Burgers ?

AUS3495AUS3495

Najpiękniejsze australijskie laguny

Główną atrakcją tego miejsca są prześliczne, piaszczyste plaże oraz kamieniste zatoczki położone wokół cypla. Najbardziej uczęszczana z nich to Main Beach. Piękna, piaszczysta i bardzo szeroka – idealne miejsce na wypoczynek. Idąc dalej na zachód dochodzi się do Laguna Grove – miejsca ulubionego przez Australijczyków na ceremonie ślubne.

AUS3545AUS3545
AUS3591AUS3591

Park Narodowy Noosa

Bezpośrednio przy miasteczku znajduje się Park Narodowy Noosa. Świetnie przygotowane ścieżki, zachęcają do całodniowych spacerów. Najpopularniejszą trasą spacerową jest Hell’s Gate. Na drzewach można tu spotkać śpiące misie koala, a na ziemi uciekające przed ludźmi jaszczurki. Widoki są rewelacyjne. Tras spacerowych jest pięć. Ich długość i stopień trudności są bardzo zróżnicowane. My wybraliśmy się na spacer wzdłuż linii brzegowej, od głównego wejścia do parku w Noosa Heads do północnej Sunshine Beach.

AUS3818AUS3818

Surfing w Noosa Heads

Małe zatoczki są popularnym miejscem do surfowania, ilość surferów na metrze kwadratowym była zaskakująca. Uważa się, że są tu najlepsze warunki do uprawiania tego sportu w całej Australii. Idąc wzdłuż wybrzeża można cały czas podglądać jak sobie radzą w wodzie surferzy.

AUS3693AUS3693

Laguna Lookout

Wybrać się można również na Laguna Lookout skąd z góry  rozpościera się piękny widok na miasto Noosa oraz rzekę. Na punkt widokowy można wejść po schodkach albo podjechać samochodem. Wilgotność powietrza sięgała prawie 100%. Skutkiem tego była mżawka i częste, krótkie opady deszczu, które jednak  nie powstrzymały nas to od zwiedzania.

Mooloolaba

Z pięknej Noosa pojechaliśmy w stronę Brisbane. Zatrzymaliśmy się w Mooloolabie, jednak tu  złapał nas solidniejszy deszcz, więc mieliśmy przymusowy dzień odpoczynku. Udało nam się tylko zrobić krótki spacer wybrzeżem.

AUS3965AUS3965